Elfyn Evans nyerte a Török rallyt
WRC, WRC2

A Toyota brit versenyzőpárosa, Elfyn Evans és Scott Martin nyerték az elmúlt hétvégén rendezett Török rally VB futamot. Ezzel a futamgyőzelemmel ebben a csonka szezonban a Svéd győzelem után már a második versenyt húzták be.

Csapattáraik közül a Kalle Rovanpera - Jonne Halttunen kettős a negyedik helyen végzett míg a Sebastien Ogier - Julien Ingrassia páros autójában vasárnap az utolsó előtti gyorson megállt a motor így ők kiestek  versenyből.

A Hyundai csapatnál kettős dobogót értek el versenyzőik. Thierry Neuville és Nicolas Gilsoul a második helyen ért célba míg a sok idő után csatába küldött már már veteránkorú Sebastien Loeb - Daniel Elena kettős a harmadik helyre vitte be a Hyundai i20 Coupe WRC-t. A csapat harmadik versenyzője a regnáló világbajnok Ott Tanak és Martin Jarveoja mindössze a 17. helyig jutottak. Nekik mondjuk volt bajuk gazdagon a hétvége során. Egy kicsúszás miatt már a pénteki napot sem tudták befejezni így csak szuperrallyval tudták folytatni a bajvívást ami meg jó sok időbüntetéssel jár együtt. Ezenkívül még kaptak egy időbüntetést mert késtek egy időellenőrző állomásról. A negyedik Hyundai i20 Coupe WRC-vel induló Pierre-Louis Loubet a vasárnapi első gyorsaságin műszaki hiba miatt kiesett a versengésből, nem ért célba.

A M-Sportnál három Ford Fiesta WRC-t küldtek csatasorba. Közülük a Gus Greensmith - Elliott Edmondson kettős volt a legsikeresebb akik az ötödik helyen értek célba. Utánuk Esapekka Lappi és Janne Ferm lett a hatodik míg harmadik autóval a Teemu Suninen - Jarmo Lehtinen kettős autójáról a vasárnap első gyorson leszakadt egy kerék így ők nem értek célba.

Az RC2-ben a Kajetan Kajetanowicz - Maciej Szcepainak kettős nyert egy Skoda Fabia R5-tel. Szétszedve az RC2-t Kajetanowicz nyerte a WRC3-at míg Pontus Tidemand a WRC2-t húzta be szintén Skoda Fabia R5-tel.

A verseny egyébként kőkemény volt. Rendkívül poros köves, viszonylag lassú gyorsaságikkal. A három nap alatt 12 db gyorsasági volt bő 221 km hosszban. Szombaton volt egy 31 míg vasárnap egy 38 km-es szakasz is. A hétvége során sok versenyző panaszkodott a rendkívüli porra és az utak csúszósságára, de hát ilyen a rally ez benne a szép, hogy néha simább az útpálya néha buckásabb.

A versenyre egyébként mindössze 24 páros adta le a nevezését ebből összesen 18-an értek célba. Ezek mondjuk elég gázos (gyászos) számok, nem a rally fénykorát juttatják az ember eszébe...

3. M-Sport Ford World Rally Team 101 pont

Következő futam a szintén murvás, de ennél sokkal jobb minőségű Szardínia rally lesz október 10-11. között. Ahogyan elvileg a Török rallyt is nézők elől elzárva tartották (sok néző tényleg nem volt a pályák mentén) úgy a Szardínia rally is az lesz, elvileg.....

Fotók: Hyundai motorsport. Toyota Gazoo Racing, M-Sport, Skoda Motorsport