Íme a Hyundai Motorsport 2022-es rally VB pilótái
WRC

A Hyundai Motorsport bejelentette a 2022-es rally világbajnoki sorozatában résztvevő versenyzőit amiben valljuk meg nincsenek nagy meglepetések.

E szerint Ott Tanak és Thierry Neuville minden futamon rajthoz állhatnak a vadiúj Hyundai i30 Hybrid Rally1-es versenyautóval. Őket egészíti ki bizonyos futamokon a spanyol Dani Sordo aki a húsz éves Oliver Solberg-gel fog osztozkodni a harmadik Rally1-es autón.

Dani Sordo 2014 óta a Hyundai Motorsport versenyzője, ez alatt az idő alatt nyert két VB futamot és 13-szor állhatott fel a dobogó valamelyik fokára. Vele ellentétben Oliver Solberg-nek az idei volt az első éve az alakulatnál és elsősorban a Rally2-es/R5-ös autóval kellett vitézkednie. E mellett kapott lehetőséget a WRC-vel való versenyzésre is és kap is még a következő Spanyol rally VB futamon.