Svéd uralom a Lett rallycross VB-n
WRX, Rallycross VB

Az elmúlt hétvégén Lettországban, Rigában zajlott rallycross világbajnoki forduló mindkét döntőjét svéd versenyző nyerte meg.

Az első fordulót szombaton a kétszeres világbajnok Johan Kristoffersson nyerte meg VW Polo-val míg a vasárnapi döntőben a korábbról szintén világbajnoki címmel büszkélkedő Mattias Ekström volt a leggyorsabb, ő Audi S1-gyel versenyzett. Érdekesség, hogy míg szombaton Kristoffersson nyert és Ekström lett a második vasárnap helyet cseréltek és Ekström győzött míg Kristoffersson ért be másodiknak.

6. Kevin HANSEN 6                  05:06.339

A magyar Szabó Krisztián aki a Grönholm csapat Hyundai i20 Supercar-jával versenyzik mindkét napon eljutott az elődöntőkig, de a döntőbe sajnos nem tudta beverekedni magát.

A következő forduló október 17-18. között lesz Spanyolországban a barcelonai forma1 pályán.

Szöveg: Tommy