Andreas Mikkelsen nyerte a portugál rally EB futamot
ERC

Az elmúlt hétvégén zajlott a rally Európa bajnokság, az ERC aktuális fordulója a 34. Rally Serras de Fafe e Felgueiras. Murvás utakon zajlott a küzdelem, szombaton nyolc gyorsaságin míg vasárnap szintén nyolc gyorsasági várt  a versenyzőkre.

A futamon 55 páros rajtolt el köztük állandó rally EB résztvevőnk a Herczig Norbert - Ferencz Ramón kettős a Skoda Fabia Rally2-vel.

Szombaton Mikkelsen, Sordo és Lukyanuk csépelték egymást a mezőny elején, közel volt még hozzájuk Tempestini is viszont az 5. páros Solansáék már bő egy percre voltak lemaradva. A szombati utolsó gyorson Sordo hibázott és kiestek, de a szuperrally szabálynak köszönhetően vasárnap vissza tudott állni a versenybe. Szombat este Mikklesen, Lukyanuk, Araujo sorrendben végzett az élmezőny, Herczigék az ötödik helyen fordultak.

Vasárnap folytatódott a Mikkelsen, Lukyanuk, Sordo csata, de néha beleszólt Campedelli, Solans, Scandola vagy Marczyk. A versenyt végül Andreas Mikkelsen nyerte meg, mögötte Alexey Lukyanuk végzett míg a harmadik helyen Armindo Araujo ért be. Herczigék sajnos vesztettek egy pozíciót és a hatodik helyen fejezték be a rallyt.

A 34. Rally Serras de Fafe e Felgueiras végeredménye az alábbiak szerint alakult,

1. Andreas Mikkelsen (NOR)/Elliott Edmondson (GBR) Škoda Fabia Rally2 Evo 2h19m10.1s