Velenczei Ádámék nyerték a Vértes rallyt
ORB, MNASZ

Az elmúlt hétvégén, október 10-11. között tartották a hazai rally bajnokság, az ORB idei negyedik fordulóját, a Vértes rallyt.

A futam most egynapos volt, csak vasárnap küzdöttek meg egymással a versenyzőpárosok. A futam beleszámított a Rally1, a Historic és a Rally2 bajnokságba is. A Rally1-es mezőny kilenc gyorsaságin 126,5km-en mérette meg magát, a Historic-osok hét gyorsaságit kaptak melyek össztávja, 96,9km-t tett ki, míg a Rally2-es különítménynek erre hat lehetősége volt 79,6km-en keresztül.

A futam egész jó minőségű és elég nagy átlagsebességű aszfaltozott utakon zajlott melyek egy része a nézők elől elzárt terület volt. Ahol nézni lehetett a versenyt ott helyenként egész szépszámú és jókedvű közönség gyűlt össze az ősziesre fordult időjárásban.

Az időjárás egyébként megkegyelmezett mind a versenyzőknek mind a nézőknek, mert ha esett is valahol, akkor sem jelentős mennyiségben és ideig. Mi Oroszlány közepén és Csákberény végén nem találkoztunk az esővel, az utak szárazak voltak és még nap végére sem voltak nagyon kihordásosak.

A verseny menetrendjét gyakorlatilag egész nap tartani tudták, nem alakult ki csúszás még az utolsó gyorsasági rajtjáig sem. Nézőként egy jól szervezett rally versenynek lehetett résztvevője aki kilátogatott a Vértes rallyra.

A Rally1 élmezőnyből igazoltan maradt távol Lukács Kornél, ő ugyanis a Rabócsiringen egyidőben zajló rallycross OB zárófutamán vett részt. Sikeresen, ugyanis megnyerte a bajnokságot.

A Vértes rally abszolút győztesének személyére a legtöbben biztos Turán Frigyesékre, Vincze Ferencékre, Velencei Ádámékra vagy Hadik Andrásékra fogadtak volna, nem hiába. Ez a négyes a harmadik gyorsasági után tíz másodpercen belül volt, de az őket az ötödik helyen követő Balogh Jánosék már bő 20 másodperccel voltak lemaradva a 4. helyezettől. A versenyt innentől kezdve Turán Frigyesék vezették egészen az utolsó előtti Csákberényi gyorsasági végéig. A legutolsó Oroszlányi szakaszon viszont Velencei Ádámék fordítani tudtak és 4 másodperccel megnyerték a Vértes rallyt. Másodikok lettek Turán Frigyesék, a dobogó legalsó fokára pedig Hadik Andrásék állhattak fel. A negyedik Vincze Ferencék még lőtávolban voltak a top háromtól, de utánuk már jókora időkülönbséggel jöttek a többiek. Csomós Miklóséknak volt pár jó pillanatuk, tudtak szakaszt is nyerni, de kb. ennyi, nagy a különbség az első négy pilóta és azt követők között.

Az eddig viszont tök jó, hogy a három befejezett ORB futamot három különböző pilóta nyerte meg. A Salgót ugye Turánék nyerték, Eger rallyt Vincze Ferencék most pedig Velenczei Ádámék diadalmaskodtak.

Az alsóbb kategóriákban leginkább az RC4-ben a kis Ford Fiesták és a Peugeot 208-ak vívtak ismét vérre menő csatákat, látszik rajtuk, hogy lobognak, küzdenek ahogy tudnak.

A Rally1 végeredménye az alábbiak szerint alakult,

rally1_1.JPG

A Rally2-t ifj. Fogarasi Attiláék nyerték meg, őket Janovich Rolandék majd Foczkó Ákosék követték. A Rally2-t szokás szerint jó volt látni, komoly csaták mentek, rettenetes szólnak a top Ladák, a top Hondák és a többiek pld. Zsebe Gáborék Skoda Felíciája.

A Rally2 futamának végeredménye így néz ki,

rally2_3.JPG

A Historic mezőnyt Wirtmann Ferencék húzták be. Másodikok lettek Spindler Jenőék, míg a dobogó aljára Csukovics Istvánék gurulhattak fel.

Itt a Historicban is többé kevésbé jól ment mindenki, küzdöttek, ki jobban, ki kevésbé, de rendjén van ez így, ez a kategória egy kicsit már levezetés a máshonnan már „kiöregedett” versenyzőknek.

A Historic vége pedig így alakult ki,

historic_3.JPG

Összességében jó verseny volt a Vértes rally, a következő futam a november 6-8. között ERC futammal együtt zajló Rally Hungary lesz a Nyírségben és a Zemplénben.

Fotók: Turán Frigyes, Velencei Ádám, Zsebe Gábor, Rallye2.hu, Rónavölgyi Endre facebook oldala