Ralikrossz VB 2016: Bakkerudé a szezonzáró de Ekströmé a szezon

A Hoonigan Racing Division csapat Ford Focus RX Supercarjával versenyző norvég Andreas Bakkerud nyerte meg a 2016. évi ralikrossz világbajnokság utolsó, Argentínai fordulóját. Második lett Johan Kristoffersson a Volkswagen RX Sweden csapattól és harmadik helyen végzett az EKS csapat versenyzője Topi Heikkinen.

Az ezen a fordulón elért teljesítményével az EKS-é lett a csapatbajnokság is, megelőzve a Team Peugeot Hansen csapatot. Az egyéni bajnoki cím a legutóbbi német futamon már eldőlt, az EKS versenyzője Mattias Ekström lett a 2016. évi ralikrossz világbajnok.

A bajnoki tabella második helyén Johan Kristoffersson végzett, mindössze egy ponttal megelőzve a harmadik helyen végzett Andreas Bakkerudot és a Bakkeruddal pontegyenlőséggel, de negyedik helyen végzett kétszeres világbajnok Petter Solberget. Kristoffersson ezzel egy pozícíót javított a 2015-ös szezonjához képest.

Andeas Bakkerud elmondta, hogy pályafutása során rengeteg ember támogatta őt és most, hogy a világbajnokság harmadik helyén végzett nagyon boldog és elégedett a teljesítményével. Nagyon büszke magára és hálával tartozik minden támogatásért. Elsősorban természetesen csapatfőnökének Ken Blocknak a leghálásabb, hogy 2015 végén megkerestet őt és az idei évben biztosította neki a legprofibb körülményeket a versenyzéshez.

Az egyéni világbajnok és egyben az EKS csapatfőnöke Mattias Ekström nagy megelégedéssel beszélt csapattársáról Topi Heikkinennről, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott Argentínában, és akinek segítsége nélkül nem nyerhették volna meg a csapat bajnokságot. Mindketten erről álmodtak amióta három évvel ezelőtt összegründolták az EKS csapatot. (Jó lenne ha Ekströmék sikereinek hatására az Endurance versenyzéstől visszavonult Audi komolyabban beszállna a ralikrossz VB-re).

A szezon legjobb eredményét érte el a Münnich Motorsport a hétvégén miután a DTM-ből kiruccant Timo Scheider a döntőben a csapat Seat Ibizájával a negyedik helyen ért célba.

vege_2.JPGMost egy négy és fél hónapos szünet következik a 2017-es szezon áprilisi, Barcelonai kezdetéig. De előtte Bécsben lesz még egy díjkiosztó ünnepség ahol Mattias Ekströmöt és csapatát az EKS Motorsportot hivatalosan is a ralikrossz világbajnokává koronázzák.