Casco Rally Classic 2022 - Tarlós István Emlékverseny
Regularity

A múlt hét szombaton, 2022. augusztus 27-én rendezték a Casco Rally Classic 2022 - Tarlós István Emlékversenyt mely egy átlagsebesség tartó regularity futam volt, tehát nem gyorsan kellett menni, hanem pontosan. Amint a verseny nevéből is kiderül a futam Tarlós Istvánnak, az MNASZ korábbi főtitkárának állít emléket, aki 2021-ben sajnos elhunyt, és aki a hőskorban maga is jó pár Casco Rally-t rendezett.

A verseny rajtja a Solymár melletti Auchan áruház parkolójában volt 16:30-as kezdettel. Innen a mezőny Solymár, Pilisszentiván, Piliscsaba, Tinnye, Perbál, Tök, Zsámbék, Szomor, Héreg, Bajna, Bajót, Péliföldszentkereszt, Annavölgy, Dág, Csolnok, Dobogókő, Pilisszentkereszt, Pilisvörösvár, Csobánka, Szentendre és Pilisszentlászló útvonalon ért célba a Kis Rigó étteremnél. Itt volt az eredményhirdetés és a verseny utáni vacsora is.

A verseny útvonala 155 kilométert tett ki. A hagyományos átlagtartó szakaszok mellett idén is beiktattak úgynevezett 1/10-es szakaszokat, ahol nem átlagsebességet, hanem időt adtak meg. Ez alapján kellett teljesíteni a kijelölt szakaszokat, tizedmásodpercre pontosan. A futamon - a rajton és a célon kívül - két időellenőrző állomást is beiktattak ahová elvileg percre pontosan kellett érkezni a megadott menetirányból, de ezt most sem vették túl komolyan sem a versenyzők sem a sportbírók.

A Casco Rally Classic az egykori rendes Casco rallyknak állít emléket egyrészt oly módon, hogy többé kevésbé az egykori versenyek útvonalán zajlik, másrészt azokhoz hasonlóan délután rajtol és már az esti sötétségben ér véget. Egy mai értelemben vett rendes rally versenyhez képest az egyik legnagyobb eltérés az, hogy a verseny normál közutakon zajlik. Azok nincsenek lezárva a közforgalom elől és amint azt fentebb már megjegyeztem itt nem gyorsan, hanem pontosan kellett vezetni. Annak ellenére, hogy a verseny közelében lakom számomra kellemes meglepetés volt az útvonalon, hogy szinte végig kiváló minőségű aszfaltburkolaton tudtunk autózni és, hogy milyen klassz nyomvonalú, élvezetesen kanyargós utak vannak ezen a tájon.

Az idei Casco Rally Classicra 50 db nevezés érkezett. Ebből 30 db autó ment a mért versenymezőnyben a többiek egykori versenyzők, az Old Boyok voltak, akiknek csak végig kellett menni a kijelölt útvonalon, de nem kellett az átlagsebességgel és az idővel sem foglalkozniuk. A sok utcai autó mellett szépszámú versenyautó is megjelent a szombati rajtnál akár a regularity akár az Old Boy mezőnyben. Az, hogy az Old Boy mezőnyben megjelent versenyautók rendes versenyautók nem meglepő, hiszen azok rendszeres résztvevői a hazai rallybajnokság Historic géposztályának ennek megfelelően fel vannak szerelve az összes létező biztonsági felszereléssel. Viszont jó volt látni, hogy a regularity versenyekre is van jó pár alaposan felkészített, bukócsővel, kagylóüléssel, navigációs műszerekkel felszerelt és korabeli dekorációval díszített versenyautó.

Az idei Casco Rally Classic 2022 - Tarlós István Emlékversenyt végül és talán nem meglepő módon az idén a Historic Monte-Carlo Rallyt is teljesítő Pásztor Tamás nyerte meg fiával, Pásztor Tomival és a Renault R17 Gordinival. Második helyen végzett az egykori sikeres autóversenyző Gündisch Gusztáv és fia ifj. Gündisch Gusztáv egy BMW 320 Hartge-val. A dobogó legalsó fokára állhatott fel a Horváth Zoltán - Kanyó Szilvia egység egy gyönyörű Lancia Fulviával.

E sorok írójaként László barátommal magunk is részt vettünk a futamon, de valamit nagyon benéztünk és jóval hátrébb végeztünk mint amire számítottunk. De sebaj, jól éreztük magunkat, kiváló rendezvény volt ez, és ha lesz jövőre is akkor visszatérünk és megpróbálunk javítani az eredményen.

Fotók: Tommy

Eredmény: Casco Rally Classic