Velenczei Ádám nyerte a Dunakanyar rallyt

A Velenczei Ádám - Vánsza Zsolt kettős egy Skoda Fabia Rally2-vel nyerte a most szombaton és vasárnap zajlott Dunakanyar rallyt. Szoros csatában, két napon át menő folyamatos, nagy adok-kapok után mindössze 6,4 másodperccel Vincze Ferenc és Német Gergely lettek a másodikak Skoda Fabia R5-tel míg a dobogó harmadik fokára a Turán Frigyes - Farnadi Ágnes kettős ért fel VW Polo R5-tel.

A verseny végeredménye az alábbiak szerint alakult,

dk_vege.JPG

A verseny központja Vác városa volt míg a gyorsaságik Váctól főleg északra és észak nyugatra voltak kijelölve. Szombaton négy- míg vasárnap nyolc aszfaltos gyorsasági várt a mezőnyre, ezek össztávja majd 110 km-t tett ki.

A Dunakanyar rally az ORB Rally1 és az ORC mezőnynek volt futama illetve rajthoz álltak a mókamiki Just for Fun kategória is. Összesen 71 párost számolhattunk össze a nevezési listán.

Következő ORB Rally1 futam az 55. Mecsek rally lesz június 23-26. között mely része lesz a Historic EB-nek, a Historic ZT-nak és a Historic OB-nak is.

Eredmény, fotók: Hauser results, Rally Szakági Bizottság