Alexey Lukyanuk nyerte a Lengyel rallyt
ERC

Több naptár módosítást követően az elmúlt hétvégén végre elkezdődött a rally Európa Bajnoki sorozat az ERC.

Az első forduló a Lengyel rally volt mely 14 db javarészt murvás gyorsasági szakaszt tartalmazott.

A versenyre nevezett párosoknak egy pénteki gyorsasági kivételével szombaton és vasárnap kellett ezeket a meglehetősen nagy átlagsebességű pályákat abszolválniuk.

Igen erős mezőny állt rajthoz, majd 40 db Rally2-es ERC csúcsgép és megannyi más egyéb autó és legénysége mérettette meg magát.

Nem kezdődött jól a rally az Európa bajnoki címvédő Alexey Lukyanuk számára mert a versenyt megelőző kedden tartott tesztnapján rommá törte Citroen C3 Rally2 autóját ezzel jól megizzasztva csapatát és annak szerelőit. A vége az lett, hogy vittek neki egy másik autót Franciaországból és azt a helyszínen tették neki ütőképessé.

A versenyt a 6. gyorsaságiig az orosz Nikolay Gryazin uralta, bő 40 másodperc előnnyel. A 8. gyorsaságin aztán utolérte Gryazint a veszte és egy dupla defektet begyűjtve feladni kényszerült a versenyt. Ezután Lukyanuknak viszonylag nyugodt vasárnapja maradt, volt bőven előnye az őt üldöző Andreas Mikkelsen előtt és megnyerte az idei első rally EB futamot.

A Lengyel rallyn négy magyar páros állt rajthoz. Közülük a Herczig Norbert – Ferencz Ramón kettős az abszolút 5. helyen ért célba a Skoda Fabia Rally2-vel. A László Zoltán – Kovács Annamária kettős az RC3-as kategória 6. helyén végzett a Ford Fiesta Rally3-mal. Fia László Martin és navigátora Berendi Dávid az RC4 kategória 6. helyéről esett ki az utolsó előtti gyorsaságin. A negyedik magyar kettős az Érdi Tibor – Csökő Zoltán páros még szombaton a gyorsaságin sodródott le az útról egy ugratót követően és sajnos elsodortak pár nézőt is, akiknek az állapotáról nincsenek pontos információink, Érdiék itt feladták a további küzdelmeket.