Mikko Hirvonen visszavonul!

A 34 éves finn Mikko Hirvonen aki jelenleg az M-Sport World Rally Team versenyzője, bejelentette azt amit már nyár óta rebesgettek, hogy az idei Wales Rally után visszavonul az aktív rally versenyzéstől.

Mikko első WRC futama 2002-ben a Finn rally volt, azóta 162 db WRC futamon állt rajthoz ezekből 15-öt meg is nyert. 68 alkalommal állhatott fel a dobogó valamelyik fokára, 259 db szakasz győzelmet szerzett és a mai napig bezárólag 1192 VB pontot szerzett. Legjobb év végi helyezése a második hely volt de ezt négyszer is sikerült elérnie, háromszor Forddal egyszer pedig Citroennel. A világbajnoki futamokon az első két versenyen Miikka Anttila volt a társa de utána végig Jarmo Lehtinennel versenyzett.

Mikko Hirvonen személyében egy fantasztikus pilótát veszít a rali világbajnokság és sajnos megint eggyel kevesebb Finn versenyző lesz a mezőnyben..

Iszonyú látványosan tudott menni a havas és murvás felületű pályákon, többször is láthattam őt élőben ezen körülmények között, felejthetetlen volt!

Mikko Hirvonen, köszönjük neked a fantasztikus és látványos éveket, versenyeket!

Fotók: internet, M-Sport World Rally Team