Kristoffersson nyert a pokolban

A PSRX csapat svéd versenyzője a bajnokságot vezető Johan Kristoffersson nyerte meg a rallycross VB sorozat norvégiai fordulóját Hellben, tovább erősítve ezzel vezető helyét a bajnokságban. Második lett a Hoonigan Racing Division’s norvégja Andreas Bakkerud a Ford Focus RX-szel míg a Hansen csapat francia szupersztárja Sebastien Loeb lett a harmadik a Peugeot 208 WRX Supercarral. A negyedik helyen fejezte be a bajvívást az Audi S1-gyel versenyző Mattias Ekström, ötödik lett Timmy Hansen Peugeot 208 WRX Supercarral míg a Stard csapat tagja Timur Timerzyanov végzett a döntő hatodik helyén Ford Fiesta RXS Supercar-ral.

Petter Solberg most nem jutott be a döntőbe, összesítve a hetedik helyen végzett, a bajnokságban a harmadik helyen áll. Csapata a PSRX Team magabiztos 81 ponttal vezeti a csapatbajnokságot is. A Hoonigan Racing Division’s főnöke Ken Block lett a nyolcadik a Ford Focus RS RX Supercar-ral, Kevin Hansen a kilencedik helyen végzett míg a tizedik pozíciót az EKS csapat színeiben Reinis Nitiss ragadta magához.

Szegény Csucsunak nem sok babér termett Norvégiában. Valami mondvacsinált marhaság miatt pénzbüntetést kapott míg az egyik kvalifikációs körben összeakadt versenyzőtársával minek köszönhetően kicsúszott az egyik első féltengelye ahonnan már csak hátsóhajtással küszködhette végig azt a futamot.

Következő verseny a sokak által a világ legjobbjának tartott svéd futam lesz Höljesben, június 30. - július 02. között.