DTM - Wickens és Green nyertek Zandvoortban

A 2016-os DTM idény azaz a Német Túraautó bajnokság 9. és 10. futamát tartották július 15-17. között a hollandiai Zandvoortban. A ragyogó napsütésben 38.000 néző előtt zajlottak a futamok a hollandiai tengerparti város versenypályáján.

A szombati 40 perces első futamot ami a bajnokság 9. összecsapása volt, az első rajthelyről induló kanadai Robert Wickens nyerte meg a Silberpfeil Energy csapat Mercedes Benz C63 DTM autójával. A második helyezett a BMW RMG csapat versenyzője Marco Wittmann lett a Red Bull BMW M4 DTM-mel míg a dobogó legalsó fokára a BWT Mercedes AMG csapat német pilótája Christian Vietoris állhatott fel szintén Mercedes Benz C63 DTM-mel.

A verseny után Wickens elmondta, hogy egyszerűen csak nagyon boldog és este ünnepelni fognak. A második helyezett Wittmann a futam után átvette a bajnokság vezetését aminek azért örült.

Vasárnap a hosszabbik 60 perces második futamot mely a bajnokság 10. versenyének számít az első rajtkockából startoló angol Jamie Green nyerte meg az Audi Sport Rosberg csapat Hoffmann Group Audi RS5 DTM-mel. Második lett a Euronics Mercedes csapat szintén angol versenyzője Gary Paffett egy Euronics Mercedes Benz C63 DTM-mel. A harmadik helyre az olasz Edoardo Mortara ért fel egy Castrol EDGE Audi RS5 DTM-mel az Audi Sport Abt Sportline csapat színeiben.

A futamgyőztes Green-nek ez volt a szezon első futamgyőzelme, DTM karrierje során pedig a tizenharmadik. Elmondta, hogy el van ragadtatva ettől a győzelemtől itt Zandvoortban, évek óta várt már erre. A versenyen minden klappolt neki, jól sikerültek a kerékcseréi is, mindegyikből jó helyre tudott visszatérni a pályára.

A második helyezett Paffetnek ez volt szezon első dobogós helyezése ezért ő is elégedett volt a teljesítményével. A szombati győztes Wickens a 34. körig a második helyen állt Green mögött ami a bajnokság szempontjából fontos volt neki. De ekkor összeszedett egy bal első defektet és ki kellett állni azt lecserélni. Ezzel elúszott a versenye és csak a 16. helyen fejezhette be a bajvívást.

Most egy öt hetes nyári szünetere megy a DTM, hogy aztán augusztus 19-21. között a Moszkvai pályán újra csatasorba állhasson a mezőny.

Volt egy kis magyar érdekeltsége is a hétvégének mert betétfutamként zajlott a TCR Benelux sorozat ahol Michelisz Norbert egy ide homologizált Honda Civic-cel az első futamot megnyerte míg a másodikban a harmadik helyig jutott.