Hayden Paddon nyerte az Argentín WRC futamot

Múlt hétvégén, április 21-24. között volt az idei rally VB negyedik fordulója az Argentin rally.

A verseny három (csütörtöki prológgal együtt négy) napja során 18 db gyorsasági és majd 365 gyorsasági kilométer várt a mezőnyre. Mindössze 28 páros neve szerepelt a rajtlistán, a nagyok között nem volt meglepetés, mindenki a már bevált párosait állította csatasorba. Az idei évet a 2017-es autó fejlesztésére koncentráló Citroen hivatalosan nem jött el Argentínába, de két privát helyi menő DS3 WRC-vel szerepelt a versenyen, egyikük, Marcos Ligato neve a viszonylag ismertebb.

A versenyt a szombati nap közepéig a VW-s Latvala vezette, mögötte loholt a Hyundai hármas számú versenyzője az új-zélandi Hayden Paddon és a VW-s Ogier. Aztán elindult a 14. gyors ahol a 21. km környékén Latvala esett egy istentelen nagyot és kiesett a versengésből. Ugyan a szerelők csodát tettek és talpra állították Latvala VW Polo R-WRC-jét amivel vissza tudott állni a vasárnapi gyorsokra de érdemi munkát már nem tudott végezni, sőt a Power Stagen ismét megállt az autója így Latvala sajnos ismét pont nélkül távozott a rallyról.

Ellentétben Latvalával a Hyundaios Paddon végig remekelt a hétvégén és miután Latvala kiesett a versenyből végig meg tudta őrizni vezető pozicíóját és a Power Staget is behúzva megnyerte az Argentin rallyt egyben első abszolút WRC futamát.

Mögötte Latvalát leszámítva az összes gyári autó pontszerző helyen ért célba. A privát Citroen DS3 WRC-vel induló Marcos Ligato a hetedik lett, míg a szintén privát, de Ford Fiesta WRC-vel menő Henning Solberg a kilencedik helyen ért célba. Az utolsó, 10. pontszerző helyet a Skoda Fabia R5-tel versengő Nicolas Fuchs csípte meg magának.