72. Lotos Lengyel rali a WRC hetedik futama

Elkezdődött az idei évi WRC sorozat hetedik futama a Lengyel rali. A verseny murvás felületű utakon zajlik ennek ellenére az egyik leggyorsabb fordulója a bajnokságnak. A pályák borítása, tempója, ritmusa a híres Finn rali pályáira hasonlítanak.

A verseny 313 gyorsasági kilométert tartalmaz, 19db gyorsasági szakaszra elosztva.

A csütörtöki nap említésre méltó híre a Citroenes Kris Meeke shakedown-on bemutatott esése volt ami elég emberesre sikeredett és jó sok munkát adott a Citroenes szerelőknek. Hála nekik kész lett az autó, Meeke elindulhatott a versenyen. Este aztán egy nyúlfarknyi 2,5 km-es szuperspeciállal kezdődött meg a bajvívás Mikolajki városában.

pentek_2.JPG

Pénteken pedig elkezdődött az igazi versengés, a napi 155km megtételéhez nem vehettek igénybe szerviz lehetőséget a versenyzőpárosok, napközben csak gumicsere illetve tankolás volt megengedve.

Az első öt szakasz után az észt Ott Tanak állt az élen Ford Fiesta RS WRC-vel de ez a pünkösdi királyság a délutáni körben rögtön véget ért mikortól az elől rajtolóknak már nem kellett az utat takarítaniuk. Így kilenc szakasz után a verseny állása az alábbiak szerint alakult,

10. M. Østberg / J. Andersson (Citroën DS3 WRC) +1:15.5

WRC2-ben a Skoda finn pilótája Esapekka Lappi magabiztos 50 másodperc előnnyel várja a szombati napot, csapattársa Tidemand áll a második és Kruuda a DS3 R5-tel harmadik helyen.

Szombaton nyolc gyorsasági szakasz várt a versenyzőkre. Az első két helyen Ogierék és Mikkelsenék álltak a VW Polo WRC-kel, az ő pozíciójuk ezen a napon nem forgott veszélyben, nem mozdultak a helyükről. Mögöttük viszont parázs csata alakult ki csapattársuk JML és a Fordos Tanak között. Ezt a csatát a nap végére Tanakék nyerték, ők lettek a harmadikok, JML a negyedik. Az első négy autó egyébként nagyjából lőtávolban maradt egymáshoz képest de az ötödik helyezett Hyundaios Paddonék már több mint 36 másodpercre voltak JML-től. A gyáriak közül az  első tízben volt még Sordo és Neuville a Hyundai-jal illetve Östberg és Meeke a DS3 WRC-vel. Rajtuk kívül a helyiek hőse Robert Kubica fért be a pontszerző helyek egyikére, szám szerint a hetedikre.

10. D. Sordo / M. Martí (Hyundai i20 WRC) +2:17.1

WRC2-ben tovább folytatódott a Skoda Fabia R5 diadalmenete, Esapekka Lappit semmit sem tudta megállítani és ugyan szombaton csak egy szakaszt nyert de első helyezését nem adta át senkinek. Csapattársa Tidemand maradt a második, mögöttük pedig Kruuda a DS3 R5-tel már 1perc 26másodpercre volt Tidemandtól.

tanak.JPG

A befejező vasárnapra összesen egy gyorsasági szakasz maradt melyet kétszer kellett teljesítenie a mezőnynek, a második volt a külön pontokért zajló Power Stage.

141792_neuville-07pol15rk167.JPG

Veszett nagy dolgok már nem történtek, Ogier megnyerte mindkét szakaszt ezzel a Power Staget is, bebiztosítva idei ötödik futamgyőzelmét és lassan az újabb világbajnoki címet is. Ha ezt így folytatja nagyon meg fogja alázni a második helyezettet is az év végi pontvadászatban a többiekről nem is beszélve... A Power Stagen Tanak lett a második és Mikkelsen a harmadik így ők kaptak még extra bajnoki pontokat. Az utolsó gyorson JML még ráhozta a frászt a VW vezérkarra mikor az autó jobb elejével eltalált egy fát de szerencséjére így is beért a célba és végül ötödik lett. A másik mutatványos ember Neuville volt aki meghempergette a Hyundai i20 WRC-t de ő is célba tudott érni és a hatodik helyen fejezte be a Lengyel ralit.